fbpx

למה אסור לכם להתפשר
על חנות אינטרנטית ב-₪800?

לא הבנתי מה אתם מוכרים, פיצות או תכשיטים?

משרדי בניית אתרים ופרילאנסרים למניהם שמציעים אתר ב-800 ₪ יש להם כבר תבנית קבועה שהם מכינים איתה אתרים לעשרות אתרים באמצעות פלטפורמות בניית אתרים אוטומטיות.

כשאנו נכנסים לאתר, כל הפריטים הכי קטנים באתר משפיעים עלינו האם לבצע רכישה או לא לבצע רכישה – מבנה האתר, הטקסטים, הצבעים, הפונטים, האייקונים – כל אלו משפיעים עלינו בחוויה באתר.

יש הבדל איך אתר שמוכר פיצות צריך להיראות לבין איך אתר שמוכר תכשיטים צריך להיראות. אנו לא נקנה תכשיט מאתר שנראה כמו אתר של פיצה.

כשמפתחים אתר נדרש לשים דגש לאלמנטים אלו עוד בשלב האפיון שלו. אתר שלא עבר אפיון מקצועי הוא אתר שהחזות שלו לא מדבר נכון עם המוצר או השירות שאתם מוכרים וכך מוביל לפחות המרות באתר ונטישה של לקוחות.

ביקשתי סה"כ עוד פונקציה קטנה והם דרשו ממני תוספת תשלום מוגזמת!

יש הבדל בפונקציות הנדרשות בכל חנות. לא רק בין סוגי חנויות (פיצה או תכשיטים), אלא גם בין עסקים זהים.

הם יכינו לכם אתר עם הפונקציות הבסיסיות, כל פונקציה נוספת הם ידרשו עבורה תשלום נוסף בסכום מוגזם.

במקרים מסויימים למפתחי האתר אין בכלל את הטכנולוגיה הנדרשת, ואין לו את היכולת להוסיף את פונקציה שתדרשו ממנו. במקרים כאלו או שמוותרים על התוספת בלית ברירה, או ששוקלים לנטוש את האתר ולבנות חדש בפלטפורמה גמישה יותר.

פונקציות מתקדמות הם כבר דבר בסיסי לכל אתר מסחר – סנכרון מלאי עם מערכות ניהול מלאי, הנחות ומבצעים חכמים באתר, פופאפים חכמים, רכישת Gift Cards, רשימת משאלות (Wishlist), השוואת מוצרים, סנכרון מוצרים ל-Zap, ועוד.

אני רוצה להוסיף מוצר חדש באתר... שלום?? יש פה מישהו?

כשהיחס לא אישי, הוא פשוט לא אישי…. דווקא כשממש תרצו להעלות את המוצרים החדשים, ולא תזכרו איך בוחרים את המותג, לא יהיה מענה מהצד השני.. לא כל בוני האתרים מציעים את התמיכה הזו מלכתחילה, וגם אלו שכן, לעיתים מזניחים את צד השירות והתמיכה בעומס השוטף. חשוב לדרוש מבונה האתר שלכם שני דברים מרכזיים: הראשון, מערכת הזנת תוכן פשוטה, שהכל בה נגיש לכם ופשוט לשימוש. השני, הדרכה ייסודית, עדיף כזו שגם נשארת מוקלטת אצלכם לפעמים הבאות.
בנוסף, לא מתפשרים על חבילת תחזוקה בסיסית, ומוודאים שהיא כוללת מענה תמיכה ושירות, עדכוני גרסה חודשיים לממשק ולאתר, ותחזוקת האתר ובסיס הנתונים ברמה דו חודשית לפחות.

והכי חשוב, אצל מי הדאטה שלכם?!.. מה יקרה ביום שתרצו לקחת את האתר שלכם ולעבור לשירות אחר או ספק אחר? האם המידע שנצבר באתר בבעלותכם? והאם תוכלו לייצא אותו? בפרויקטים רבים נתקלנו בנותני שרות שחסמו את הייכולת לייצא נתונים בפעימה אחת והלקוח נדרש להעתיק מוצר מוצר בין האתר הישן לחדש.

בבוקר הכי עמוס שלכם – בום! האתר לא עולה או לא זז.

רציתם להגדיל את כמות הכניסות שלכם לאתר, התחלתם לעשות לו קידום ממומן בפייסבוק ובגוגל. ואז בום, בשעה 11:23 , 6 לקוחות ניסו להכנס לאתר שלכם בו זמנית והאתר נתקע.

גולש לא ימתין שהאתר שלכם יעלה, אחרי 7 שניות שהוא המתין ואחר כך גילה שזה לא המתנה רק לעמוד אחד אלא גם העמוד הבא נתקע לו – הוא יצא מהאתר וימצא אתר אחר.

חנות אינטרנטית דורשת משאבי שרת גדולים. האתר שולח בקשות רבות וארוכות לשרת לצורך ביצוע חישובים (כגון חישובי מבצעים). אתר המאוחסן על שרת זול ושיתופי לא יתפקד בצורה טובה – זה יבוא לידי ביטויי בזמן טעינה ארוך מאד בין עמוד לעמוד ואף בפונקציות שלמות שלא יצליחו לעבוד. אתר חנות אינטרנטית מומלץ שיאוחסן על שרת פרטי עם נפח עיבוד גבוה.

ברחבי האינטרנט קיימים אלפי "אתרי רפאים"

ראיתם את הכתבות על הקניונים הנטושים בכל מיני מקומות בעולם? כך גם עובד עולם אתרי האינטרנט.

האתר הוא כמו החנות הפיזית שלכם, צריך לדאוג שאנשים יגיעו אליו.

מנוע החיפוש של גוגל אינו מציג באופן אקראי אתרים מרחבי האינטרנט, מאחורי המנוע יש אלגוריתם מורכב.

על מנת שהאתר שלכם יופיע בגוגל, ולא רק יופיע – אלא גם יופיע במיקומים טובים (עמוד 1 ולא עמוד 10) נדרש לבצע בו התאמה לגוגל.

אתרים ב-800 ₪ יצרו לכם עמודי מוצרים שאין בהם התאמה אפילו בסיסית למנוע החיפוש של גוגל. המשמעות – הלקוחות שלכם לא יצליחו למצוא את האתר בגוגל.

על מנת שהעמודים שלכם יופיעו במיקום טוב בגוגל יש לשים דגש כבר בתהליך פיתוח האתר למבנה האתר ולביטויי המפתח המאפיינים אותו – כך שמנוע החיפוש של גוגל יציג את האתר שלכם במיקומי חיפוש טובים ובביטויי חיפוש הנכונים.

מפתחי האתר נמדדים בטווח הארוך, חברת דיגיטלת צריכה להיות יוזמת, להציע לכם את השירות הבא או את הרעיון הקטן שיעשה את ההבדל בחשיפה של האתר שלכם. לכן רצוי שמפתחי האתרים שלכם יגיע עם רקע מתחום הדיגיטל והקידום.

אסף, מפתח אתרים

"אני מאמין שבלי איפיון מעמיק עם
הלקוח לא ניתן להגיע לאתר מוצלח."

מתלבטים לגבי אתר חדש?
מאוכזבים מהאתר הקיים שלכם?

דילוג לתוכן